Co za nachalna promocja homoseksualizmu

RATE THIS EXAMPLE FROM "BENEFICIAL" TO "HARMFUL"

BENEFICIAL HARMFUL

Translate to other languages

Co za nachalna promocja homoseksualizmu

Background Information
Autorka pod pseudonimem artystycznym "Herzyk" stworzyła komiks, w którym pokazuje:
- jak jesteśmy oblegani środkami masowego przekazu, w których przedstawiane są pary heteroseksualne (reklamy na przystankach autobusowych, reklamy na billboardach i telewizja),
- parę osób heteroseksualnych, które się obściskują na ławce w miejscu publicznym.
Na następnych panelach widzimy uśmiechniętą dziewczynę trzymającą małą, tęczową flagę symbolizującą społeczność LGBT. Poprzez trzymanie tej flagi zostaje skomentowana w negatywny sposób "Zobacz" i "Co za nachalna promocja homoseksualizmu". Komiks ten pojawił się na fanpage wspomnianej wyżej artystki 31 maja 2018 roku z okazji rozpoczynającego się sezonu marszów równości (czerwiec jest miesiącem dumy).
Technique Used
Respond to Audience Needs
This is propaganda because
Artystka "Herzyk" stworzyła ten komiks, by zwrócić uwagę na ten problem. Nie ma nic w tym złego, żeby wszędzie były środki masowego przekazu z parami heteroseksualnymi. Nie ma nic w tym złego, żeby pary heteroseksualne ukazywały sobie uczucia w miejscu publicznym (przy tym znając swoją granicę, bo niektórzy potrafią przesadzać z przekroczeniem granicy). Nie ma nic w tym złego, że to się dzieje codziennie przez cały rok. Zła jest hipokryzja ze strony osób heteroseksualnych, które nie tolerują homoseksualizmu. Nie widzimy środków masowego przekazu z osobami homoseksualnymi codziennie czy przez cały rok. Z okazji miesiąca dumy, jakim jest czerwiec organizowane są marsze równości. Marsze równości organizowane są po to, żeby walczyć o równość i tolerancję dla drugiego człowieka. Wiele osób przechodzi marsze, by pokazać, że niezależnie od orientacji seksualnej, koloru skóry, pochodzenia, wyznań poglądowych czy religijnych, wszyscy jesteśmy różni, ale równi. Z tej okazji wiele marek postanowiło solidaryzować się ze społecznością LGBT (np. H&M czy Levi's) i pieniądze z zakupów przeznaczyć na organizacje LGBT. Spotkały się one z masą negatywnych opinii, dlatego, że "promują" homoseksualizm. Jest to naprawdę bardzo przykra sprawa, ponieważ nie było żadnych problemów, kiedy marki robiły kampanie przedstawiającymi parę heteroseksualną. Kiedy dodawane są tylko kolekcje z tęczowymi ubraniami bez obecności par homoseksualnych, to jest wielkie oburzenie spowodowane przez tęczę. Oburzają się, kiedy widzą ludzi w tęczowych ubraniach lub osób homoseksualnych przytulających lub trzymających za ręce i zaczynają krzyczeć "Takie osoby nie powinny się afiszować!". Po czym osoby heteroseksualne, które w taki sposób skomentowały, wracają do trzymania za rąk, przytulania czy całowania w miejscu publicznym. Osoby heteroseksualne krytykują coś, co oni sami tak robią. Artystka chciała w ten sposób pokazać hipokryzję osób heteroseksualnych nietolerujących homoseksualizm i skomentowała w następujący sposób: "(...) z okazji sezonu na marsze równości przypomnieć, że ile by ich nie zorganizować, to homopropaganda w przestrzeni publicznej i tak tonie w obecnej wszędzie heteropropagandzie.". Jest to też komiks przedstawiający problem dyskryminacji osób homoseksualnych. Wszyscy jesteśmy różni, ale równi.
Source
facebook.com

Comments

No Comments Yet

Share Your Ideas

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Share this content