Plakat "Stop in vitro"

RATE THIS EXAMPLE FROM "BENEFICIAL" TO "HARMFUL"

BENEFICIAL HARMFUL

Translate to other languages

Plakat Fundacji Życie i Rodzina - "Stop in vitro"

Background Information
Plakat został stworzony na potrzeby Fundacji Życie i Rodzina. Infografikę opublikowano na Facebooku 8 lutego 2021 roku, przez Panią Kaję Godek. Hasłem przewodnim kampanii społecznej jest "Stop in vitro". Powyżej sloganu znajduje się pięć podpunktów, świadczących o prawdziwej działalności procedury medycznej zapładniania pozaustrojowego.

Wykorzystano podkreślenia i pogrubienia do takich słów jak:
- wielka kasa,
- handel,
- weterynaryjną,
- mrożenie,
- aborcja.

Dominantę kolorystyczną zachowano w barwach żółtych, czerwonych. Po prawej stronie od napisu, znajduje się płód dziecka, które przetrzymywane jest w probówce. Grafika ta jest metaforą przeprowadzanego in vitro.
Technique Used
Attack Opponents
This is propaganda because
Plakat w sposób jednoznaczny uderza do grup społecznych, które m.in. dokonywały zapładniania pozaustrojowego lub do osób popierających takie działania, nie widzące w tym nic gorszącego. Pogrubione słowa posiadają bardzo negatywny wydźwięk, odnoszący się do nielegalnych czynności, porównywania ludzi do zwierząt oraz handlu nienarodzonymi dziećmi. Hasła te obrażają osoby po zabiegu, lekarzy wykonujących zabiegi, osoby popierające aborcję oraz in vitro.

Dodatkowo wpis ten powoduje u odbiorców pobudzenie negatywnych emocji, przepełnionych złością, szokiem i niedowierzaniem. Skutkami udostępnienia plakatu przez Panią Godek, były liczne komentarze świadczące o negatywnej reakcji odbiorców. Odwoływały się one bezpośrednio do osoby, która opublikowała infografikę.

Przykładowe wpisy odbiorców:
- "Jest pani złą, zdemoralizowaną do cna osobą, odgrywającą się za swoje życiowe nieszczęścia na innych."
- "Niech ktoś ją w końcu zamknie w psychiatryku"
- "Stop oddychaniu, marnujemy powietrze potrzebne nam do życia".
Source
Wpis Pani Kai Godek na Facebooku

Comments

No Comments Yet

Share Your Ideas

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Share this content