Mem nawiązujący do zimy w Warszawie.

RATE THIS EXAMPLE FROM "BENEFICIAL" TO "HARMFUL"

BENEFICIAL HARMFUL

Translate to other languages

Śnieg w Warszawie - Trzaskowski

Background Information
Grafika została opublikowana na Facebooku, na profilu Sekcja Gimnastyczna, dnia 8 lutego 2021 roku.

Mem nawiązuje do emitowanych materiałów w TVP Info, które w bezpośredni sposób przekazywały "Trzaskowski nie radzi sobie ze śniegiem" oraz artykułu na portalu tvp.info zatytułowanego "Paraliż komunikacyjny w Warszawie. Zima zaskoczyła Trzaskowskiego".
Technique Used
Activate Emotion
This is propaganda because
Ilustracja jest odpowiedzią na publikowane przez TVP Info informacje.
Odbiorcy jednoznacznie uznali, że nagłówki prezentowane przez TVP Info są absurdalne. Internauci zwrócili także uwagę na to, że prezentowana droga w materialne TVP Info jest drogą krajową. "TVPiS chcąc dowalić @trzaskowski_ pokazuje nieodśnieżoną trasę S8, zarządzaną przez GDDKiA, czyli przez PiS" - taki komentarz pojawił się na Twitterze.
Rafał Trzaskowski także zabrał głos w sprawie poprzez opublikowanie tweeta o treści: "Oto i kolejny przykład standardowej manipulacji TVP Info - Trzaskowski nie radzi sobie ze śniegiem, a na obrazku nieodśnieżona droga... podległa rządowi. Brawo. Naprawdę, więcej dobrego będzie, jak zaapelujecie do kierowców o ostrożność, serio. Tymczasem my pracujemy dalej".
Zaprezentowana grafika w prześmiewczy sposób nawiązuje do powyższej sytuacji sugerując, że prezydent Warszawy jest odpowiedzialny za nieodśnieżone tereny nie tylko w stolicy ale także w każdym innym miejscu na świecie.
Source
Facebook.com - Sekcja Gimnastyczna

Comments

No Comments Yet

Share Your Ideas

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Share this content