Zdjęcie z postu na profilu "Wiosna" odnoszące się do (prawdopodobnie) przyszłych kandydatów na prezydenta RP. Ma ono zachęcić odbiorców do oddania "głosu" w formie lajka pod zdjęciem.

Este benefic sau nociv?

BENEFIC NOCIV

Translate to other languages

Polityczna propaganda - głosowanie

Context
Dodane zdjęcie pokazuje trzech polityków, którzy w opinii publicznej podgrzewają atmosferę swoimi poglądami nie tylko politycznymi. Zdjęcie pojawiło się na profilu społecznościowym partii "Wiosna", miało ono na celu wywołać szum w śród obserwujących stronę. Cel został zrealizowany, analizując zasięg przedstawionego posta, ma on ponad 1 tysiąc polubień oraz sporo komentarzy, które przekształciły się w dłuższy dialog pomiędzy obserwatorami (najczęściej jest to hejt lub kłótnie). Inne zdjęcia na profilu, które nie mają charakteru atakowania przeciwników nie przyciągnęły takiego zainteresowania - mają mniej lajków oraz komentarzy.

Po przeanalizowaniu profilu "wiosny" można zauważyć, że była to jednorazowa prowokacja, a cały profil prowadzony jest raczej w przyjaznym charakterze.
Tehnica folosită
Attack Opponents
Este propagandă pentru că
Do twarzy polityków przypisywane są konkretne emotikony odzwierciedlające uczucia. Kliknięcie na nie staje się odpowiedzią na zadane pytanie. Dla zobrazowania sytuacji: "A Ty jaką Polskę wybierasz?" - możliwe są odpowiedzi: "ha ha" (Grzegorz Schetyna), "wrr" (Jarosław Kaczyński), "super" (Robert Biedroń). Jest to bezpośredni atak na przeciwników przeprowadzony na stronie, na której zbierają się zwolennicy partii "wiosna", więc ostateczny werdykt bardzo łatwo można było przewidzieć. Dodatkowo zdjęcie miało wzbudzić spore emocje, co przełożyło się na sporą ilość komentarzy, które czasami przeradzały się w mowę nienawiści.
Sursa
Fanpage partii politycznej "Wiosna" [dostęp 09.04.2019, 09:33]

Comments

No Comments Yet

Share Your Ideas

Imagine CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.